Księgarnia religijna Formacja.net

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Akcja: "Uwolnić Asię Bibi". Kartka pocztowa z filmem DVD - pakiet 5 sztuk

scenariusz i reżyseria: Maciej Grabysa, Michał Król

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Dom Wydawniczy Rafael
  • Rok wydania: 2015
Nasza cena:

22,50 zł

16,88 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    2 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Wspieramy międzynarodową akcję społeczną, której celem jest uwolnienie z pakistańskiego więzienia niewinnej chrześcijanki skazanej na karę śmierci. Akcja polega na masowym wysyłaniu kartek pocztowych z filmem o sprawie Asii, by wstrząsnąć sumieniami milionów ludzi na całym świecie, oraz zbieraniu podpisów pod petycję o dołączenie filmu jako dowodu niewinności w odwoławczym procesie sądowym. Poprzez naszą stronę internetową można zamówić dowolną liczbę kartek z filmem, które można wysłać znajomym, ale także politykom, dyplomatom, dziennikarzom, organizacjom humanitarnym i wszystkim tym, którzy choćby w niewielkim stopniu, choćby tylko podpisując petycję, mogą przyczynić się do uwolnienia niewinnej chrześcijanki, 43-letniej matki i żony. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę akcję i do zamówienia kartek pocztowych z filmem. 

O filmie

Film inspirowany książką „Bluźnierstwo” napisaną przez francuską dziennikarkę Anne Isabelle Tollet. Historia Asii Bibi – chrześcijanki z Pakistanu, która została skazana na śmierć przez powieszenie za rzekome bluźnierstwo w stosunku do Proroka Mahometa. Zdjęcia do filmu realizowane były na przełomie maja i czerwca 2015 w Pakistanie, Francji i Włoszech. Sytuacja, w której znalazła się Asia jest opowiedziana przez jej rodzinę, prawników, dziennikarzy, przyjaciół oraz tych, którzy bardzo aktywnie zaangażowani są w tą sprawę. Od 2009 roku, kiedy to Asia została wtrącona do więzienia powstało wiele petycji odnośnie jej uwolnienia, jednak żadna nie przyniosła oczekiwanych efektów. Nawet Papież Benedykt XVI w swoim przemówieniu nawoływał do uwolnienia Asii. Film ukazuje także los dwóch pakistańskich polityków, którzy wstawili się za Asią Bibi: Salman Taseer – gubernator Pendżabu, muzułmanin, po odwiedzeniu Asii Bibi w więzieniu i krytykowaniu prawa o bluźnierstwie, został zabity przez własnego ochroniarza; Shahbaz Bhatti – chrześcijański Minister do Spraw Mniejszości – również za wstawianie się za Asią Bibi został brutalnie zamordowany.

Do tej pory rodzina Asii Bibi musi pozostawać w ukryciu.

Poprzez ten film chcemy przypomnieć światu, że w jednym z pakistańskich więzień przetrzymywana jest niewinna osoba.

O akcji

Międzynarodowa inicjatywa „Uwolnić Asie Bibi” ma na celu przyczynić się do tego, by każdy kto pozna historię Pakistanki, zrobił wszystko co w jego mocy, by ją uratować.

Film jest doskonałym narzędziem, by dokładnie opowiedzieć jej tragiczną historię i w sposób skuteczny wywrzeć wpływ na osoby decydujące o jej życiu.

Działamy międzynarodowo w większości krajów europejskich. Film dostępny jest w 10 wersjach językowych.

Informacje dodatkowe
Format DVD
Uwagi czas: 84 minuty rok produkcji: 2015 kraj: Polska/Hiszpania scenariusz i reżyseria: Maciej Grabysa, Michał Król zdjęcia: Michał Król montaż: Marcin Dulemba muzyka: Paris Music producent wykonawczy: Michał Król producenci: Ignacio Arsuaga, Alvaro Zulueta, ks. Adam Parszywka SDB, Tomasz Balon produkcja: HazteOir.org, CitizenGo, Salezjański Wolontariat Misyjny – MŁODZI ŚWIATU, Dom Wydawniczy RAFAEL
Rok wydania 2015
Autor scenariusz i reżyseria: Maciej Grabysa, Michał Król
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.