Księgarnia religijna Formacja.net

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Bóg w Krakowie - film DVD

reż. Dariusz Regucki

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Dom Wydawniczy Rafael
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788375699128
  • Rodzaj okładki: Twarda
Nasza cena:

34,90 zł

22,60 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    2 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis
Proponuję Państwu film, który nie jest prowokacją czy happeningiem. Nie chcę nikogo ranić czy pouczać i moralizować. Bóg w Krakowie to nie fajerwerki i tanie chwyty na religijną egzaltację. Zapraszam: przyjdźcie do kina i przenieście się w przepiękne miejsce, w którym… niebo spotyka się z ziemią, a ziemia z niebem. 
 
Dariusz Regucki – reżyser filmu „Bóg w Krakowie”
 
Zarys fabuły:

Młody polityk, który otrzymuje korupcyjną propozycję; dziewczyna szukająca miłości; stojąca na rozdrożu prawniczka specjalizująca się w sprawach rozwodowych; drobny złodziej pragnący ukraść relikwiarz z Krwią Pańską; małżeństwo niemogące się doczekać potomstwa; wreszcie kobieta po przejściach i mężczyzna niepotrafiący wyzwolić się ze szponów hazardu. Co ich łączy?

Bóg w Krakowie to film o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego miłosierdziem. Akcja filmu rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta. Pełen ciepła i dobrych emocji obraz zostaje dopełniony mistrzowskim aktorstwem. Siedem epizodów spaja postać św. Alberta Chmielowskiego, który jest przewodnikiem widza po Krakowie.

Zobacz zwiastun:

 

Zarys fabuły:

Renata:
24 maja 2016 o 05:37
Film fantastyczny! Nigdy się nie wzruszam podczas seansu w kinie. Tu jednak kilkakrotnie popłynęły mi łzy. Film prawdziwy, dotykający egzystencjalnych problemów człowieka. Film o życiu moim i moich bliskich. Poruszył mnie tak głęboko, że postanowiłam o tym napisać. Myślę, że każdy może odnaleźć w nim choć fragment swej historii. Film o cudach Bożego działania, film potwierdzający istnienie Miłosiernego. Zachęcam każdego, kto może waha się, czy poświęcić swój czas na jakiś seans w kinie. Warto – mówię Wam – naprawdę warto!

Piotr:
24 maja 2016 o 06:45
Absolutnie fanstatyczny film!
W końcu doczekaliśmy się polskiej produkcji, która tak bardzo, bardzo, bardzo daje nadzieję! Brawo za znakomitą obsadę.

Kamil:
24 maja 2016 o 08:10
Film dający do myślenia i zachęcający do refleksji. Myślę, że każdy może odnaleźć się chociaż w jednej z kilku przedstawionych historii, bo albo sam przeżył podobną albo znał kogoś w takiej sytuacji. Być może dla Krakowian zdjęcia i plenery są znane, ale dla pielgrzymów, którzy przyjadą ma SDM może to być dobry „przewodnik” po Krakowie. Brawa za dobrą grę aktorską, reżyserię oraz, co chyba było największym atutem filmu, za wspaniałą muzykę.

Kasia:
5 czerwca 2016 o 23:02
Zgadzam się, film wspaniały! A muzyka! Błagam, wydajcie płytę ze ścieżka dźwiękową!

Krzysztof:
24 maja 2016 o 08:31
Wczoraj wieczorem go widziałem a do dzisiaj trwają we mnie emocje. Niesamowity film. Pod każdym względem. Wiele mądrych tekstów. Super ujęcia. Genialny pomysł. Naprawdę chce się iść jeszcze raz, i z pewnością to uczynię!
Odpowiedz

Ewa:
24 maja 2016 o 10:26
Mam dokładnie takie same same odczucia – piękny film, polecam go wszystkim, a szczególnie osobą, której jeszcze nie zauważają działań Boga w swoim zyciu

Ewa:
24 maja 2016 o 10:28
Dokładnie mam takie same odczucia – piękny film, polecam go wszystkim, a w szczególności osobom, które dotąd nie dostrzegały działań Boga w swoim życiu

Monika J.:
24 maja 2016 o 13:43
Trzeba mieć nie tylko odwagę, żeby robić filmy o Panu Bogu, ale też trzeba mieć wyczucie, żeby tematu nie zbanalizować, czy przerysować. Jednego i drugiego gratuluję twórcom! Pięknie, delikatnie opowiedziane historie o ludziach i Bożym Miłosierdziu, o zaufaniu względem Boga i nadziei, jaka z niego płynie. O cudach. Bardzo dziękuję za wzruszenia i śmiech w czasie oglądania filmu oraz za refleksję i pokrzepienie duchowe jakie są we mnie obecne do dziś. Z serca polecam!


Ten film dostępny jest również online w Kinie pod Aniołem.

OGLĄDAJ W KINIE POD ANIOŁEM


Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Twarda
Autor reż. Dariusz Regucki
ISBN 9788375699128
Uwagi Książeczka + DVD; książeczka: 8 stron
Rok wydania 2016
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.