Księgarnia religijna Formacja.net

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Dzieci gotują. Wielka księga przepisów

Agnieszka Górska

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Demart
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788374278720
  • Format: 290x220
  • Stron: 232
  • Rodzaj okładki: Twarda
Nasza cena:

44,90 zł

34,90 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    3 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Kreatywne działanie i nauka poprzez zabawę jest od dawna sprawdzonym pomysłem. Dzieci gotują. Wielka księga przepisów to propozycja wspólnego rodzinnego spędzania czasu, gwarantująca dobrą zabawę, smaczne dania, a przy okazji… ucząca planowania i organizacji!

Gwarancją sukcesu jest różnorodność przepisów pogrupowanych w trzech dużych kategoriach: Na zimno, Na ciepło i Na słodko. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, tym bardziej, że potrawy mają w spisie treści swoje fotograficzne wizytówki.

Ponadto przejrzysty opis  wykonania potrawy zawiera zawsze wykaz potrzebnych do tego celu składników i przyrządów (np. duży i mały garnek) oraz rysunkową instrukcję „krok po kroku”  ilustrowaną wesołymi, sugestywnymi obrazkami. Ilość potrzebnych produktów podawana jest w przeliczeniu na szklanki, łyżki, kostki itp. Duże zdjęcie gotowej potrawy stanowi cenną wskazówkę dla małego kucharza. Dla dzieci z inwencją przewidziano miejsce na własny przepis.

Ważnymi elementami tej publikacji są bardzo praktyczny: słowniczek obrazkowy wyjaśniający trudniejsze terminy (np. oddzielanie żółtka od białka w jajku), rysunki przyrządów używanych w kuchni wraz z ich nazwami oraz opis zasad bezpieczeństwa i organizowania pracy w kuchni.

W tej książeczce są też krótkie opowiadania. Ich bohaterem jest psotny Kuchcik, który pomimo żywego usposobienia odnosi sukcesy w kuchni. Mogą pobudzić wyobraźnię i zachęcić do działania, zwłaszcza dzieci jeszcze nieprzekonane do własnych możliwości.

Na końcu zamieszczono również propozycje dekoracji stołu na różne okazje oraz pomysły na efektowne przyjęcia dla dzieci, opis obowiązków gospodarza przyjęcia, rady dla gości, a także zasady savoir-vivre’u.

 

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Twarda
Autor Agnieszka Górska
ISBN 9788374278720
Liczba stron 232
Format okładki 290x220
Uwagi Marianna Oklejak (ilustracje)
Rok wydania 2014
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.