Księgarnia religijna Formacja.net

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Glina, taniec i ogród

Jean-Louis Ska

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: STUDIO SŁOWA
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788394106317
  • Format: 125x194
  • Stron: 128
  • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:
22,90 zł
  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    5 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Pierwsza w języku polskim książka mieszkającego we Włoszech belgijskiego jezuity, autora wielu znakomitych bestsellerów. Ich tematyką pozostaje

niezmiennie Pismo Święte i jego egzegeza.

"Glina, taniec i ogród" to prawdziwa duchowa uczta dla wszystkich miłośników Słowa.

Glina, taniec i ogród to słowa-symbole z trzech różnych opowiadań biblijnych. Przed czytelnikiem wyłania się obraz Boga, który jak garncarz stwarza, a następnie niszczy swe dzieło po to, by stworzyć je na nowo. Biblia pokazuje, że tajemnica życia jest jak zaproszenie do świętego tańca – Dawidowego lub ewangelicznego. To właśnie „taniec” – jak mówi Autor – „pozwala na przejście od życia, które się kruszy i kurczy, do życia, które rozkwita, aby przynieść owoc”. W ogrodzie zaś Maria Magdalena stopniowo odkrywa, że historia nie kończy się definitywnie, kiedy kamień zamyka wejście do grobu, w którym złożono ciało Ukrzyżowanego. Jak ona warto zwrócić swą twarz w stronę nieoczekiwanego „Ogrodnika”, by wyruszyć w drogę wiodącą od smutku do radości paschalnej.

***

Jean-Louis Ska – belgijski jezuita i biblista, wykładowca egzegezy Starego Testamentu w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie i autor wielu książek tłumaczonych na języki: angielski, francuski, hiszpański, koreański, chiński, portugalski i kataloński. Jest uważnym obserwatorem życia, wielkim znawcą kultury i Pisma Świętego. W swojej lekturze tekstów biblijnych skupia się na szczegółach, które często kryją w sobie klucz do zrozumienia całości opowiadania biblijnego.

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
Autor Jean-Louis Ska
ISBN 9788394106317
Liczba stron 128
Format okładki 125x194
Rok wydania 2016
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.