Księgarnia religijna Formacja.net

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Eseje i felietony

21 produkt(ów)

na stronę

Ustaw kierunek rosnący
 1. Instrukcja obsługi solniczki

  29,90 zł

  25,90 zł

  Instrukcja obsługi solniczki

  Szymon Hołownia

  Odkryj to, co ma sens. Hołownia nie należy do tych, co "patrzą na prawo, patrzą na lewo. A patrząc - widzą wszystko oddzielnie, że dom..., że Stasiek..., że koń..., że drzewo...". Hołownia pisze o bezdomnych, o dobrej zmianie, o ministrze Waszczykowskim, o papieżu Franciszku, księdzu Międlarze i biednych jak mysz kościelna księżach, o uchodźcach, misjonarzach, Helenie Kmieć, o tym, co ("oddzielnie") codziennie widzimy Dowiedz się więcej »
 2. Frunze w meczecie

  22,00 zł

  18,70 zł

  Frunze w meczecie

  Cezary Kościelniak

  Jedynym państwem Azji Centralnej, które zagnieździło się w świadomości Europejczyków, pozostaje Afganistan. Dawne republiki radzieckie: Tadżykistan, Turkmenistan, Uzbekistan i Kirgistan, zlewają się w jakąś bezkształtną całość, ich istnienie umyka świadomości Europejczyków Dowiedz się więcej »
 3. UŚMIECH ZNAD KOLORATKI ZASŁYSZANE W ZAKRYSTII 2

  14,90 zł

  9,90 zł

  UŚMIECH ZNAD KOLORATKI ZASŁYSZANE W ZAKRYSTII 2

  Janusz Michałowski

  Po pierwszym tomie kościelnego humoru Zasłyszane w zakrystii okazało się, że nasi przewielebni to ludzie nie tylko pełni uśmiechu i pogody, lecz także dystansu do siebie Dowiedz się więcej »
 4. Spowiedź rewolucjonisty

  37,90 zł

  30,30 zł

  Spowiedź rewolucjonisty

  ks. Józef Tischner

  Prawdziwą pasją ks. Józefa Tischnera była wolność – namysł nad jej istotą i obserwowanie, co dzieje się z nią w ludzkim doświadczeniu. W Spowiedzi rewolucjonisty Autor walczy z zagrażającymi wolności duchami sceptycyzmu i rezygnacji

  Dowiedz się więcej »
 5. Droga do Poznania i inne zapiski

  39,90 zł

  29,92 zł

  Droga do Poznania i inne zapiski

  Andrzej Horubała

  Zbiór szkiców krytycznych Andrzeja Horubały, składających się na niezwykle gorący zapis minionych sezonów III Rzeczypospolitej Dowiedz się więcej »
 6. FELIETONY DIABELSKIE
  29,90 zł

  FELIETONY DIABELSKIE

  Marek Zając

  Ironiczne, inteligentne, dające do myślenia. Bóg nazywany "Nieprzyjacielem", Jezus zwykłym "Cieślą", a papież "oberklechą"? Dowiedz się więcej »
 7. UWIERZ MU NA SŁOWO. Felietony biblijne
  34,90 zł

  UWIERZ MU NA SŁOWO. Felietony biblijne

  Wacław Oszajca SJ

  Dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? - usłyszeli apostołowie, kiedy z zadartymi głowami patrzyli na firmament po wniebowstąpieniu Jezusa. Byli przekonani, że to właśnie tam należy Go szukać. Dowiedz się więcej »
 8. Koszula przed kolana
  25,00 zł

  Koszula przed kolana

  Barbara Gruszka-Zych

  Najnowszy tomik Barbary Gruszki-Zych składa się z dwóch części. W pierwszej „Z twarzą białą jak Petersburg zimą” zapisani zostali ludzie Dowiedz się więcej »
 9. Tajemnica Marii Magdaleny

  32,00 zł

  25,60 zł

  Tajemnica Marii Magdaleny

  Paweł Lisicki

  Od grzechu do świętości -Tajemnica Marii Magdaleny. Autor książki Kto zabił Jezusa ukazuje w najnowszej publikacji tych, którzy pod sztandarami feminizmu i źle pojmowanej nowoczesności Dowiedz się więcej »
 10. ANIOŁOWIE NAS NIE OPUSZCZAJĄ
  19,90 zł

  ANIOŁOWIE NAS NIE OPUSZCZAJĄ

  Takie morze darów ma człowiek, a jednocześnie wystarczy jedna kropelka czegoś, czego nie ma, by nie zauważać tego bezkresnego morza... Dowiedz się więcej »
 11. Nieśmiertelność. Prometejski sen medycyny
  39,90 zł

  Produkt niedostępny

  Nieśmiertelność. Prometejski sen medycyny

  Andrzej Szczeklik

  Najnowszą książkę Andrzeja Szczeklika czyta się, jak i poprzednie, z zachwytem i podziwem dla erudycji i stylu Profesora, ale też ze ściśniętym sercem - oto czytamy dzieło wydane pośmiertnie, niezwykłym zbiegiem okoliczności zatytułowane przez Autora Dowiedz się więcej »
 12. Uśmiech Pana Boga
  32,90 zł

  Produkt niedostępny

  Uśmiech Pana Boga

  Benjamin Boisson

  Ktoś zauważył, że uśmiech kosztuje mniej od elektryczności, a daje więcej światła. W tym obrazowym eseju, gdzie żart przeplata się z dostojną powagą, a językowe gry towarzyszą Dowiedz się więcej »
 13. Chrześcijaństwo po prostu
  25,00 zł

  Produkt niedostępny

  Chrześcijaństwo po prostu

  C. S. Lewis

  Podczas ostatniej wojny światowej BBC przeprowadziło z C.S. Lewisem cykl rozmów o wierze chrześcijańskiej. W rezultacie powstała z tego książka dla tych, którzy chcą wierzyć Dowiedz się więcej »
 14. Wojna światów w popkulturze
  31,50 zł

  Wojna światów w popkulturze

  Łukasz Adamski

  Katolicyzm i popkultura. Połączenie raczej zaskakujące, bo przywykliśmy do specjalizacji: teologowie piszą o religii, a pisma popularne i telewizja promują popkulturę. Znalazł się jednak Dowiedz się więcej »
 15. Zwierzenia skruszonego diabła. Czyli o różnych sposobach kuszenia

  26,90 zł

  21,52 zł

  Produkt niedostępny

  Zwierzenia skruszonego diabła. Czyli o różnych sposobach kuszenia

  Satan Asso

  Dawno temu C.S. Lewis, autor Listów starego diabła do młodego, zauważył, że „ludzie wierzą w Diabła albo zbyt gorliwie, albo zbyt słabo…”. Tę opinię, z niemałą radością, podzielać się zdaje Dowiedz się więcej »
 16. Diabelski toast
  22,00 zł

  Produkt niedostępny

  Diabelski toast

  C.S. Lewis

  "Wasza dostojność! Wasze Niełaski! I wy, moje ciernie! Szanowne Diabły! Wznoszę toast na cześć kosmatej Gęby i waszej szacownej uczelni" Dowiedz się więcej »
 17. Wardęga. Opowieści z pobocza drogi
  39,90 zł

  Produkt niedostępny

  Wardęga. Opowieści z pobocza drogi

  Lechosław Herz

  Eseje i minireportaże z wypraw do mało znanych, często zapomnianych miejsc na nizinie mazowieckiej i w górach, związanych z polską historią, kulturą i tradycją Dowiedz się więcej »
 18. Doskonałość i nędza
  40,90 zł

  Doskonałość i nędza

  Paweł Lisicki

  Zbiór esejów autorstwa red. naczelnego „Rzeczpospolitej” został uznany przez o. Jacka Salija za jedną z najważniejszych książek teologicznych, jakie ukazały się w Polsce po 1989 r. Dowiedz się więcej »
 19. Demon południa
  32,00 zł

  Produkt niedostępny

  Demon południa

  Grzegorz Górny

  Zbiór błyskotliwych esejów długoletniego redaktora naczelnego "Frondy". Autor powtarza za Janem Pawłem II, że dziś toczy się bój o duszę tego świata i analizuje różne fronty tej walki, które przebiegają przez nie przez okopy i zasieki, lecz przez redakcje, sale sądowe, wytwórnie filmowe czy uniwersytety. Dowiedz się więcej »
 20. Pełne zanurzenie
  19,90 zł

  Pełne zanurzenie

  Marcin Jakimowicz

  Ta książka jest warta milion dolarów – stwierdził ktoś po przeczytaniu jednej z poprzednich pozycji Marcina Jakimowicza. Obecnie ukazał się kolejny, piąty już tomik, tym razem pod tytułem: „Pełne zanurzenie”. Dowiedz się więcej »
 21. Tramwaj, kefir i bułka
  19,90 zł

  Tramwaj, kefir i bułka

  Marcin Jakimowicz

  \"Tramwaj, kefir i bułka\" to najnowsza książka Marcina Jakimowicza, która ukazała się właśnie w ramach biblioteczki magazynu muzycznego RUaH. Książka zawiera felietony i rozważania... Dowiedz się więcej »

21 produkt(ów)

na stronę

Ustaw kierunek rosnący