Księgarnia religijna Formacja.net

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Łzy Maryi nad Polską. Płaczące wizerunki Matki Bożej

Adam Walczyk

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Wydawnictwo AA
  • Rok wydania: 2015
  • ISBN: 9788378642800
  • Format: 170x240
  • Stron: 256
  • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:
39,90 zł
  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    3 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Matka płacze, kiedy widzi, że jej dzieciom zagraża jakieś zło duchowe lub fizyczne.

Św. Jan Paweł II

W historii Narodu Polskiego Matka Boża wielokrotnie przemawiała językiem łez. Są to jakby bezgłośne orędzia, wygłoszone w różnym czasie i w różnych okolicznościach. Odpowiedzią wiernych na Jej łzy były nawrócenia, pokutne pielgrzymki, modlitwa i powstawanie nowych miejsc kultu. Niektóre z wizerunków płaczącej Maryi zostały uroczyście ukoronowane.

Autor przedstawia prawie pięćdziesiąt historii płaczących wizerunków na terenie Polski, z różnych okresów naszej historii. Prawie połowa z opisanych wizerunków została zbadana przez kompetentne komisje kościelne. W niektórych przypadkach lokalni ordynariusze wydawali dokumenty stwierdzające nadprzyrodzony charakter związanych z nimi zjawisk. Autor porusza różne zagadnienia, które dotyczą kultu Maryi i Jej wizerunków, m.in. wyjaśnia symbolikę znaków oraz znaczenie nadprzyrodzonych zjawisk towarzyszących omawianym przypadkom, przede wszystkim prywatnych objawień.

W bogato ilustrowanej książce zamieszczono fragmenty licznych dokumentów: protokołów obrad kościelnych komisji, biskupich dekretów, zeznań świadków, starodruków. Przedstawiono również historię każdego wizerunku, historyczne miejsca jego przechowywania i dzieje kultu.

Znajduje się tu również tekst „Koronki do łez Matki Bożej”, do której odmawiania miał zachęcać sam Pan Jezus w czasie prywatnych objawień.

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
Autor Adam Walczyk
ISBN 9788378642800
Liczba stron 256
Format okładki 170x240
Rok wydania 2015
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.