Księgarnia religijna Formacja.net

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Piękny Dom. Rekolekcje dla małżeństw. Audiobook CD mp3

ks. Eugeniusz Ploch

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża w Opolu
  • Rok wydania: 2014
Nasza cena:
20,00 zł

Produkt niedostępny

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    10 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Piękny Dom to tytuł zeszłorocznych rekolekcji adwentowych dla małżeństw. Rekolekcji znanych pod nazwą Remont Małżeński, które odbywają się w Opolu od 2009 roku. Dwa grudniowe wieczory zarezerwowane tylko dla małżeństw oraz niedzielne przedpołudnie dla całych rodzin, bo tak wygląda harmonogram rekolekcyjnych spotkań, były okazją do tego, aby małżeństwa mogły „na chwilę” się zatrzymać i zobaczyć co może ich małżeństwo, ich rodzinę, uczynić pięknym. Świadectwa niektórych uczestników mówią o tym, że po raz pierwszy „zobaczyli”, że piękno ich rodziny jest w zasięgu ręki; że Bóg chce dla nich dobra i szczęścia; że przez lata nie widzieli dobra, które jest w „drugiej połówce”;  że ich dzieci są darem Boga. Zdaniem uczestników, wyjątkowość tych rekolekcji ukryta jest w ich prostocie: modlitewna atmosfera, piękny śpiew, brak pośpiechu, świadectwa osób świeckich, konferencje i niedzielna rodzinna Msza święta.

Piękny Dom to kluczowe hasło Remontu Małżeńskiego 2013. Temat został przedstawiony przez ks. Eugeniusza Plocha w trzech konferencjach: Ja i mój Dom (I); Dom i moi najbliżsi (II); Dom na skale (III) oraz świadectwach Piotra i Marysi. Rekolekcje są próbą odpowiedzi na pytania typu: Gdzie jest mój dom? Gdzie jest moje serce? Jak na nowo zaprosić małżonka do tego, aby spróbować jeszcze raz rozkochać się w sobie? Co wtedy, kiedy dzieci nie bardzo chcą już rozmawiać z rodzicami i uciekają w swój własny świat? Co zrobić, aby małżeństwo, rodzina, były naprawdę pięknym domem? Co z tym Panem Bogiem w naszym domu?

Ks. Eugeniusz Ploch: inicjator Remontu Małżeńskiego, duszpasterz akademicki DA Resurrexit w Opolu, koordynator Odnowy w Duchu Świętym w diecezji opolskiej, członek Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP; były ojciec duchowny w WSD w Opolu.

Informacje dodatkowe
Format CD mp3
Rok wydania 2014
Autor ks. Eugeniusz Ploch
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.