Księgarnia religijna Formacja.net

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Słownik teologii św. Pawła

dr Claude - Bernard Costecalde

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Vocatio Oficyna Wydawnicza
  • Rok wydania: 2010
  • ISBN: 9788374920971
  • Format: 17x24x5,5 cm
  • Stron: 1020
Nasza cena:

200,00 zł

160,00 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    1 dzień roboczy (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis
,,Prymasowska Seria Biblijna" wzbogaca się o nową, niezwykle ważną i potrzebną publikację, a jest to przedsięwzięcie prawdziwie monumentalne, zarówno pod względem objętości, jak i wartości merytorycznej zawartego w niej materiału.

Opracowana przez starannie dobrany zespół kompetentnych biblistów oraz historyków i znawców starożytności, odzwierciedla - zgodnie z tytułem serii wydawniczej, w której ukazał się jej oryginał angielski (A Compendium of Contemporary Biblical Scholarship) - najnowszy stan wiedzy na temat Pawła, jego życia, działalności, piśmiennictwa i oddziaływania.

Od czasu wydania w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii  stała się ona cenionym powszechnie podręcznikiem, swoistą kopalnią rzeczowo uporządkowanej wiedzy, rozproszonej przedtem w wielu publikacjach i przyczynkach. Niezwykle ważnym atutem tej książki jest również fakt, że wychodzi ona poza ściśle określone ramy wyznaniowe, godząc rozmaite, czasami odległe od siebie, podejścia, zapatrywania i poglądy.

Właśnie dlatego jest ceniona za dialogowy i ekumeniczny charakter, dzięki czemu z wielkim pożytkiem korzystają z niej zainteresowani badacze i studenci Pisma Świętego wywodzący się z różnych tradycji religijnych i wyznań chrześcijańskich. Także w Polsce to spojrzenie jest na pewno warte przybliżenia i upowszechnienia.
Ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski
Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Nie
Oprawa oprawa: twarda z obwolutą
Autor dr Claude - Bernard Costecalde
ISBN 9788374920971
Liczba stron 1020
Format okładki 17x24x5,5 cm
Rok wydania 2010
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.