Księgarnia religijna Formacja.net

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Strażnik Świętego Papieża

Andreas Widmer

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Wydawnictwo AA
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788378643920
  • Format: 145x205
  • Stron: 256
  • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:
29,90 zł
  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    3 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Niesamowite świadectwo świętości Jana Pawła II, przekazane przez bezpośredniego świadka, człowieka, który jako szwajcarski gwardzista stał tuż przy boku papieża. To poruszające świadectwo, ukazujące w jaki sposób świętość Jana Pawła II inspirowała go i wciąż nie przestaje go inspirować, nawet wnajtrudniejszym momentach jego życia, dając mu siłę do walki oto, co święty papież nazwał „wysokimi standardami zwyczajnego chrześcijańskiego życia”. Mam wielka nadzieje, że książka przybliży wielu ludzi do Jana Pawła II, a przez niego do Chrystusa, któremu święty Papież, przez zawierzenie Matce Bożej, poświęcił całego siebie, aż po ostatnie chwile swojego życia na tym świecie.

kardynał Raymond Burke, Prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej

Ta fascynująca i bardzo osobista historia spotkań pewnego szwajcarskiego gwardzisty zJanem Pawłem II ujmuje czytelnika spojrzeniem na nieznane fakty z życia i pracy papieża. oraz jego osobistych strażników. Niezwykłe spotkania z papiezem ukształtowały życie i spojrzenie Andreasa Widmera na wiarę, rodzinę i prace – począwszy od służby w Gwardii Szwajcarskiej aż po prace w charakterze prezesa zarządu wielkich firm. Dobre i prawdziwe kierowanie ludźmi wymaga pojednania naszego życia zawodowego z życiem duchowym, zaś święty Papież i prezes Widmer to dwaj ludzie, którzy pokazują, jak wpraktyce wygląda to na co dzień.

Imaculée Ilibagiza, autorka biograficznej książki Ocalona aby mówić, świadectwa zbrodni ludobójstwa w Rwandzie w 1994 roku, wczasie wojny między plemionami Tutsi i Hutu. Działaczka na rzecz praw człowieka, laureatka Nagrody Pojednania i Pokoju im. Mahatmy Gandhiego.

Andreas Widmer to uczciwy, dobry człowiek o wnikliwym umyśle. Jego przeżycia inauki, które odebrał od najprawdopodobniej największego chrześcijanina naszych czasów, oferują nam wspaniały przykład tego, co naprawdę oznacza przywództwo i kierowanie ludźmi.

George Weigel, biograf Jana Pawła II, wykładowca etyki i nauk politycznych

Niezwykła, powalająca książka. Andreas Widmer, który odniósł duży sukces w biznesie, poznał Jana Pawła II kiedy pełnił służbę w Gwardii Szwajcarskiej iodebrał od niego wspaniałe lekcje życia. Pomogły mu one wypracować wsobie takie wartości i nawyki, które pozwalają mu wydobywać to, co najlepsze zludzi, którymi kieruje i posyłać ich na cały świat pełnych ducha inadziei. Ta świetna książka to naprawdę dobra robota – jak przystało na Szwajcara – a przy tym jest wręcz skarbcem praktycznej mądrości – podaje mnóstwo przykładów na dziewięć najważniejszych zasad, których wcieleniem powinien być dobry lider. To jedna z tych cudownych książek, które nie tylko pomagają stać się lepszym, odnoszącym sukcesy liderem, ale czynią z człowieka po prostu lepszego mężczyznę i lepsza kobietę.

Michael Novak,
profesor filozofii i nauk politycznych w American Enterprise Institute

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
Autor Andreas Widmer
ISBN 9788378643920
Liczba stron 256
Format okładki 145x205
Rok wydania 2014
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.